Twój własny Futhark

Jeli zdecydujesz się na wykonanie Futharku samemu, to najlepiej użyć do tego celu naturalnych materiałów. Są takie nośniki, na których runy po prostu ożywają, przez co ich moc jest o wiele większa. Do takich naśników należą kamień albo drewno (przy czym każdy gatunek drewna daje inne możliwości, które należy uwzględnić przy wyborze), również kość jest przez runy bardzo lubiana.

Jeśli mamy wybrany materiał, kolejnym krokiem jest naniesienie na niego run.

Runy możemy wyryć, wypalić (w przypadku drewna czy kości i jest to podobno jedna z bardziej zachwalanych metod ponieważ do pisania używa się tu ognia),wyryte rowki można wypełnić inkrustacją, ale równie dobrze runy można narysować po prostu farbą, a nawet zwykłym flamastrem.

Tak wykonany futhark najlepiej przechowywać we własnoręcznie wykonanym w tym celu woreczku. Woreczek również należy zrobić z naturalnych materiałów, należy jednak unikać jedwabiu, gdyż jest nieprzepuszczalny dla promieniowania (runy umieszczone w takim woreczku nie będą emitować dobroczynnego promieniowania)

Przygotowane runy i woreczek należy najpierw poddać inicjacji/uświęceniu. Są to silne energetyczne znaki i nasz umysł musi mieć świadomość, że praca z nimi to coś wyjątkowego, temu służy rytuał uświęcenia, jest on wyłącznie dla Twojego umysłu, abyś mógł nawiązać kontakt z energią runiczną, w przeciwnym razie cały czas pozostaniesz w przedsionku.

Rytuał inicjowania run najlepiej wykonać na pełni, nowiu, albo w jakąś ważną dla Ciebie datę.

Powinieneś być zupełnie zdrowy fizycznie i emocjonalnie, istotnym jest by w ciągu 2-3 dni przed nie być narażonym na poważne stresy. Jeśli coś takiego się stanie powinieneś odczekać kolejne 2-3 dni (to okres potrzebny, by księżyc przeszedł do kolejnego znaku, tyle trwa żywotność naszych myślokształtów przeważnie). W przeciwnym wypadku niekorzystne energie zostaną zapisane w Twoich runach i będzie trzeba je oddać dodatkowemu oczyszczaniu.

Jeśli chodzi o sam rytuał inicjacyjny, to istnieje taka ich różnorodność, że przytoczenie ich wszystkich niebezpiecznie zwiększyło by objętość tego tekstu. Także na miejscu będzie tu każda technika, która jest skuteczna w Twoim przypadku. Dla osoby, która wierzy w moc swoich słów czasami wystarczy wziąść uświęcany przedmiot do rąk i powiedzieć w myślach " ja cię uświęcam", silna wiara uczyni ten przedmiot świętym.